Warning: file_put_contents(): Only 0 of 1100 bytes written, possibly out of free disk space in /home/barcoder/public_html/wp-content/plugins/woocommerce-group-attributes/public/class-woocommerce-group-attributes-public.php on line 95
تفاوت مک بوک پرو و ایر - بارکد

تفاوت مک بوک پرو و ایر

تفاوت مک بوک پرو و ایر اپل که در حال حاضر دو مدل لپ تاپ به فروش می رساند: MacBook Pro (که در اندازه صفحه نمایش 13 اینچ و 16 اینچ وجود دارد) و MacBook Air (که همیشه 13 اینچ است). MacBook Pro بزرگتر آخرین بار در نوامبر 2019 به روز شد ، در حالی که نسخه های جدید Pro و Air کوچکتر در سال 2020 منتشر شده است – از جمله مدل های جدید با تراشه M1 اپل که در نوامبر 2020 منتشر شد.

اما تفاوت مک بوک پرو و ایر چیست؟

در این مقاله ، ما طراحی ، ویژگی ها و مشخصات ، زمینه های اصلی تفاوت MacBooks ، جوانب مثبت و منفی هر یک ، و عواملی را که باید هنگام تصمیم گیری در نظر بگیرید مقایسه می کنیم.

ما در وهله اول روی مدلهای 13 اینچ تمرکز خواهیم کرد (از آنجا که این اندازه معمولی است که توسط Pro و Air ارائه می شود).

طراحی در تفاوت مک بوک پرو و ایر


هنگامی که در سال 2008 مک بوک راه اندازی شد ، MacBook Air سبک ترین لپ تاپ موجود بود. با گذشت سالها ، وزن MacBook Pro نیز کاهش یافته است ، بنابراین تفاوت بین این دو بسیار کم است. امروز وزن MacBook Air 2020 فقط اندکی کمتر از MacBook Pro 13 اینچ است. با 1.29 کیلوگرم در مقایسه با 1.4 کیلوگرم (و 2 کیلوگرم برای 16 اینچ).

MacBook Air vs MacBook Pro: Air (2020)
  • MacBook Air: 304.1 x 212.4 x 16.1-4.1mm; 1.29kg
  • 13in MacBook Pro: 304.1 x 212.4 x 15.6mm; 1.4kg
  • 16in MacBook Pro: 357.9 x 245.9 x 16.2mm; 2kg

هر دو سبک لپ تاپ اپل با Touch ID و مواردی مانند trackpad Force Touch ارائه می شوند ، اما Touch Bar روی Pro واقعاً تفاوت عمده طراحی در این دو است. این نوار چند لمسی جایگزین کلیدهای F می شود و بسته به نوع برنامه کاربردی می تواند کنترل های متنی مختلفی را ارائه دهد.

اینکه آیا نوار لمسی را مفید می دانید یا نه ، به ترکیبی از تنظیمات شخصی و نرم افزاری که استفاده می کنید برمی گردد. درباره کارهایی که می توانید با نوار لمسی انجام دهید مطالعه کنید.

نحوه استفاده از Touch Bar در MacBook Pro

اطلاعاتی را که می توانید با نوار لمسی در MacBook Pro انجام دهید ، از جمله نحوه استفاده و سفارشی کردن آن برای سرعت بخشیدن و ساده سازی کارهای معمول میباشد.

هنگامی که اپل MacBook Pro را در سال 2016 به روز کرد ، در میان لیست ارتقا یافته و ویژگی های جدید ، چیزی به نام Touch Bar بود ، یک صفحه نمایش لمسی نازک که در قسمت بالای صفحه کلید قرار دارد و به جای کلیدهای عملکرد است.

در این مقاله نحوه استفاده از نوار لمسی در این مدلهای MacBook Pro نشان داده شده است: از جمله نحوه تغییر عملکردهای آن برای برنامه های مختلف معمول و نحوه شخصی سازی نوار لمسی تا دقیقاً عملکردهای موردنظر شما را نمایش داده و انجام دهد.

روش های زیادی وجود دارد که نوار لمسی می تواند وظایفی را که شما مرتباً در Mac انجام می دهید ساده کند.

نحوه استفاده از نوار لمسی برای باز کردن قفل Mac شما


هنگام راه اندازی MacBook Pro جدید با Touch Bar ، این گزینه را خواهید داشت که Fingerprint خود را اضافه کنید که می تواند به عنوان نوعی شناسه برای باز کردن قفل Mac ، تأیید هویت شما برای خریدهای iTunes یا استفاده با Apple Pay باشد.
می توانید بعداً با رفتن به System Preferences> Touch ID اثر انگشت را اضافه کنید Add a Fingerprint را انتخاب کنید و قسمت مربع کوچک کنار نوار Touch را لمس کنید در حالی که دوربین یکپارچه اثر انگشت شما را می گیرد اکنون هنگام باز کردن Mac خود نیازی به وارد کردن رمز ورود خود ندارید ، فقط باید انگشت خود را روی صفحه لمسی قرار دهید.

نحوه تنظیم روشنایی با استفاده از نوار لمسی


مجموعه ای از گزینه های نوار لمسی وجود دارد که همیشه در دسترس هستند ، اپل آنها را Control Strip می نامد – روشنایی یکی از این موارد است روی نمادی که شبیه خورشید است ضربه بزنید
یک نوار لغزنده در نوار لمسی ظاهر می شود ، آن را لمس کنید و انگشت خود را حرکت دهید تا روشنایی صفحه به همان اندازه که می خواهید برسد
.

نحوه تنظیم میزان صدا با استفاده از نوار لمسی


میانبر برای کنترل صدا نیز در بخش کنترل نوار در نوار لمسی یافت می شود روی نمادی که شبیه بلندگو است ضربه بزنید از نوار لغزنده استفاده کنید تا صدا را بالا یا پایین کنید برای قطع صدا فقط روی نمادی ضربه بزنید که بلندگو را با یک خط از آن نشان می دهد

نحوه باز کردن سیری با استفاده از نوار لمسی


یکی از بهترین موارد در مورد Touch Bar وجود دکمه Siri است (چیزی که آرزو می کنیم در همه صفحه کلیدهای اپل وجود داشته باشد) روی نماد سیری (دایره ای که شکل موج درون آن است) ضربه بزنید و سوالی را از سیری بپرسید.

کلیدهای کنترل Mission ، Launch Pad و غیره در نوار لمسی کجاست


کنترل های سیستمی که معمولاً در بالای صفحه کلید استاندارد Apple پیدا می کنید ، از جمله: کنترل ماموریت ، لانچ پد و کلیدهای رسانه از جمله پخش ، مکث ، برگشت و جلو به طور پیش فرض در نوار لمسی ظاهر نمی شوند
برای مشاهده این کلیدهای مفید ، روی > در قسمت کنترل نوار ضربه بزنید.

نحوه استفاده از متن پیش بینی شده با نوار لمسی


در بسیاری از برنامه های اپل ، هنگام تایپ ، پیشنهادهای پیش بینی متن در نوار لمسی ظاهر می شوند اگر این پیشنهادات را نمی بینید ، بر روی نماد صفحه کلید در کنار نوار کنترل ضربه بزنید می توانید روی یک کلمه ضربه بزنید تا آن را به طور خودکار به سند یا ایمیل خود اضافه کنید.

نحوه تصحیح کلمه با استفاده از نوار لمسی


اگر کلمه ای را اشتباه املایی کرده اید ، کلمه را با موس یا پد آهنگ انتخاب کنید همچنین پیشنهادات مربوط به هجی کردن صحیح را در نوار لمسی مشاهده خواهید کرد برای تغییر خودکار کلمه در متن خود ، روی هجی درست ضربه بزنید.

نحوه قالب بندی متن خود با استفاده از نوار لمسی


اگر پیشنهادهای متن پیش بینی شده در نوار لمسی را دارید ، می توانید برای مشاهده گزینه های قالب بندی بیشتر ، این مورد را به حداقل برسانید روی پیکان < کنار اولین کلمه پیشنهادی کلیک کنید گزینه هایی برای تغییر رنگ متن ، پررنگ ، اریب ، زیرخط ، توجیه راست ، چپ و مرکز و گلوله ها و گزینه های شماره گذاری مشاهده خواهید کرد.

نحوه افزودن شکلک با استفاده از نوار لمسی


اگر روی شکلک در Mail (یا برای همین در پیام ها) ضربه بزنید ، نوار لمسی به یک منوی قابل کش رفتن از شکلک تبدیل می شود: بیشترین استفاده به صورت پیش فرض ، اما می توانید روی دکمه سمت چپ ضربه بزنید تا منوی دیگری را انتخاب کنید تصاویر. روی شکلک مورد نظر برای درج در پیام خود ضربه بزنید.

می توانید شکلک را از نوار لمسی در نامه و پیام اضافه کنید.
در آن برنامه ها نمادی از چهره شکلک را در سمت چپ Touch Bar مشاهده خواهید کرد.
روی نماد Emoji ضربه بزنید تا منتخبی از Emoji که اغلب استفاده می شود را ببینید.
برای دیدن گزینه های بیشتر ، روی نوار لمس ضربه بزنید و آن را بکشید.
روی یکی که می خواهید آن را اضافه کنید ضربه بزنید.
اگر می خواهید Emoji را جستجو کنید ، روی نماد ذره بین ضربه بزنید و عبارت جستجو را تایپ کنید.
بهترین مسابقه Emoji در Touch Bar ظاهر می شود.

How to use Touch Bar on new MacBook Pro: Emoji

نحوه دیدن کلیدهای عملکرد در Touch Bar MacBook Pro


Touch Bar جایگزین ردیف کلیدهای عملکرد می شود ، اما نگران نباشید: بازگرداندن آنها آسان است. برای ظاهر شدن کلیدهای Fn ، کلید عملکرد (fn) را در پایین سمت چپ صفحه کلید فشار داده و نگه دارید به محض اینکه کلید را رها کنید ، کلیدهای F محو می شوند


How to use Touch Bar on new MacBook Pro: Function keys

به طور پیش فرض ، دکمه Fn کلیدهای عملکرد را در نوار لمسی نمایش می دهد. با این حال: اگر بخش صفحه کلید System Preferences را باز کنید و گزینه های مربوط به Touch Bar را جستجو کنید ، می بینید که می توانید کاری کنید که دکمه Fn انجام می دهد.

نحوه دریافت کلید Escape در Touch Bar


این بستگی به این دارد که از کدام برنامه استفاده می کنید. در اکثر برنامه های اصلی Esc در سمت چپ وجود دارد. این شامل عکس ، نامه ، سافاری و Keynote است. اگر برنامه مورد استفاده شما شامل Esc نیست ، پالت سفارشی سازی را بررسی کنید و ببینید آیا برای افزودن در دسترس است یا خیر تا در آینده در آن برنامه نشان داده شود.

در هر زمان نیز می توانید جایی را روی دسک تاپ کلیک کنید و نوار لمسی به طرح پیش فرض استاندارد خود ، که شامل Esc است ، باز می گردد. اختصاص مجدد یکی از کلیدهای سخت افزاری نیز امکان پذیر است تا در سطح کل سیستم به عنوان Escape عمل کند. تنظیمات سیستم را باز کرده و صفحه کلید را انتخاب کنید.
تب Keyboard را انتخاب کنید و روی Modifier Keys در پایین سمت راست کلیک کنید.
در زیر کشویی صفحه کلید (مطمئن شوید که گزینه درست را انتخاب کرده اید) ، باید لیستی از چهار کلید Caps Lock ، Control ، Option و Command را ببینید.
ما از تعیین تکلیف Control ، Option یا Command خودداری می کنیم و انتخاب مجدد Caps Lock را انتخاب می کنیم زیرا می توانید با تایپ کردن در حالی که کلید Shift را نگه دارید ، به همان اثر دست پیدا کنید.تصمیم شما هرچه باشد ، کلید دلخواه خود را انتخاب کرده و Escape را از پنجره کشویی انتخاب کنید.

برای ذخیره تنظیمات برگزیده ، تأیید را کلیک کنید.

نحوه مشاهده پیش نمایش Quick Look با استفاده از نوار لمسی


یک سند ، تصویر یا فایل ویدیویی را انتخاب کنید (از Finder ، روی دسک تاپ یا پوشه خود) روی نمادی که شبیه چشمی است که در نوار لمسی ظاهر می شود ضربه بزنید
Quick Look Preview ظاهر می شود.

نحوه اشتراک گذاری یک سند یا تصویر با استفاده از نوار لمسی


سندی را انتخاب کنید (از Finder ، روی دسک تاپ یا پوشه) روی نمادی که شبیه مربع است و یک پیکان از آن بیرون زده است و در نوار لمسی ظاهر می شود ، ضربه بزنید.
گزینه های Share در نوار لمسی ظاهر می شود
از بین نامه ها ، پیام ها ، AirDrop ، یادداشت ها و موارد دیگر انتخاب کنید
برای دسترسی به گزینه های اضافی ، نوار لمسی را لمس کنید و بکشید تا زمانی که گزینه مورد نظر خود را پیدا کنید ، به عنوان مثال فیس بوک ، توییتر ، افزودن به عکس و موارد دیگر.

نحوه برچسب گذاری یک سند یا تصویر با استفاده از نوار لمسی


اگر برای سهولت در یافتن اسناد از برچسب ها استفاده می کنید به راحتی می توانید آنها را با استفاده از نوار لمسی اضافه کنید.روی نمادی که شبیه برچسب هدیه است ضربه بزنید.
از بین برچسب هایی که قبلاً تنظیم کرده اید انتخاب کنید (می توانید چندین برچسب را انتخاب کنید)
برای افزودن برچسب جدید ، روی سه نقطه ضربه بزنید (…)

نحوه مرتب سازی موارد در Finder با استفاده از نوار لمسی


اگر می خواهید ترتیب مواردی را که در Finder مشاهده می کنید تغییر دهید ، شاید آنها را بر اساس تاریخ مرتب کنید تا جدیدترین ها را ببینید ، می توانید این کار را با ضربه زدن روی نمادی که شبیه چهار جعبه است انجام دهید (که اگر در حال حاضر به طور پیش فرض ظاهر می شود Finder تنظیم شده است تا نمادها را نشان دهد)
در نوار لمسی اکنون چهار گزینه برای نماهای مختلف مشاهده خواهید کرد ، به علاوه گزینه هایی برای مرتب سازی بر اساس نام ، نوع ، تاریخ و اگر در تاریخ آخرین باز شدن ، تاریخ اضافه شدن و غیره بکشید.

Safari

عملکرد پیش فرض Touch Bar در Safari دارای دکمه های عقب و جلو ، دکمه ‘برگه جدید’ و مجموعه ای از تصاویر کوچک است که برگه هایی را که در حال حاضر باز کرده اید نشان می دهد – جابجایی بین زبانه های باز با کشیدن در این بخش از نوار بسیار آسان است.

نحوه استفاده از نوار لمسی برای پرش به وب سایت های پر بازدید شما


هنگامی که در Safari هستید Safari گزینه های خاصی در نوار لمسی شما ظاهر می شود
وقتی پنجره Safari جدیدی را باز می کنید یا روی نوار URL کلیک می کنید ، نمادها یا نام سایتهایی را که مرتباً بازدید می کنید (آنهایی که در موارد دلخواه نشان داده می شوند) مشاهده خواهید کرد
بر روی موردی که می خواهید باز کنید ضربه بزنید یا برای دیدن گزینه های بیشتر روی آن ضربه بزنید و آن را بکشید.

نحوه استفاده از نوار لمسی برای جابجایی بین زبانه های مختلف وب سایت Safari که باز کرده اید


اگر چندین زبانه در Safari باز داشته باشید ، در صفحه لمسی تصاویر صفحه نمایش تصاویر کوچکی به ابعاد کوچک مشاهده خواهید کرد (می توانید تصاویر کوچک بیش از 27 وب سایت را مشاهده کنید ، اما باید بگوییم کوچک هستند ، واقعاً قابل استفاده نیستند)
وقتی پنجره های زیادی باز کنید ، صفحات یک وب سایت خاص را در زیر یک برگه جمع می کند
برای رفتن به سایتی که می خواهید فقط روی نمایندگی آن صفحه وب ضربه بزنید.

How to use Touch Bar on new MacBook Pro: Safari

نحوه پیمایش با استفاده از نوار لمسی در Safari


هنگامی که از Safari استفاده می کنید ، اگر می خواهید به صفحه قبلی برگردید و نه اینکه روی پیکان عقب در منوی بالای صفحه کلیک کنید ، می توانید روی پیکان عقب در نوار لمس ضربه بزنید.
به همین ترتیب می توانید روی پیکان رو به جلو ضربه بزنید تا از طریق صفحاتی که مرور کرده اید به جلو بروید
برای باز کردن یک برگه جدید ، روی نمادی که شبیه جعبه هایی با + در وسط است ضربه بزنید.

نحوه جستجو از طریق نوار لمسی در Safari


برای جستجوی در Safari ، روی نمادی در نوار Touch ضربه بزنید که شبیه ذره بین است
مکان نما به نوار url پرش می کند و اگر می دانید می توانید عبارت جستجو یا URL را تایپ کنید.

چگونه نوار لمسی را در Safari سفارشی کنیم


می توانید نوار لمسی را در برخی از برنامه های اپل از جمله Mail و Safari سفارشی کنید
در منو View> Customize Touch Bar را انتخاب کنید
صفحه کم نور می شود و گزینه های مختلفی را می بینید که می توانید آنها را از صفحه به نوار لمسی بکشید
نمادهای موجود در نوار لمسی شما شروع به تکان دادن می کنند
می توانید یک گزینه افزودن نشانک ، یک میانبر Reader ، نوار علاقه مندی ها ، برگه جدید و موارد دیگر را روی نوار لمسی بکشید – نمادهای موجود برای جابجایی به سمت دیگر جابجا می شوند – اما محدودیت شما در تعداد گزینه های سفارشی محدود است .

ایمیل

ایمیل یک نمونه کاملاً قدرتمند از قابلیت Touch Bar است که اساساً راحتی صفحه کلید پیش بینی QuickType iOS را برای Mac به ارمغان می آورد. همانند آیفون ، کلمات و شکلک های پیشنهادی دقیقاً بالای صفحه کلید ظاهر می شوند و به شما این امکان را می دهند تا با سرعت بیشتری ایمیل ها را از هم جدا کنید. همچنین به ناچار یک دکمه شکلک وجود دارد.

How to use Touch Bar on new MacBook Pro: Mail

نحوه استفاده از نوار لمسی برای پاسخ به نامه های الکترونیکی در نامه


برای پاسخ به ایمیلی که در نامه انتخاب کرده اید ، می توانید روی نوار لمسی ضربه بزنید متأسفانه پاسخ به همه به صورت پیش فرض خواهد بود ، اگر فقط می خواهید به فرستنده پاسخ دهید باید از کنترلهای روی صفحه استفاده کنید.

نحوه حذف ایمیل با استفاده از نوار لمسی


توانایی شما در “حذف” کمی به تنظیمات ایمیل شما و سرویس ایمیل مورد استفاده شما بستگی دارد. با این حال ، باید با دنبال کردن دستورالعمل های زیر بتوانید ایمیل ها را حذف کنید (یا حداقل بایگانی کنید). ایمیلی را که می خواهید حذف کنید انتخاب کنید با نماد X در وسط و یک پیکان ، روی نماد جعبه ضربه بزنید با این کار ایمیل حذف می شود ، یا ایمیل به بایگانی منتقل می شود.

چگونه نوار لمسی را از طریق نامه سفارشی کنیم


می توانید نوار لمسی را در برخی از برنامه های اپل از جمله Mail و Safari سفارشی کنید در منو View> Customize Touch Bar را انتخاب کنید صفحه کم نور می شود و گزینه های مختلفی را می بینید که می توانید آنها را از صفحه به نوار لمسی بکشید نمادهای موجود در نوار لمسی شما شروع به تکان دادن می کنند می توانید یک نماد شامل پیوست ها و یک نماد علامت گذاری را به نوار لمسی بکشید – نمادهای موجود برای جابجایی به آن طرف منتقل می شوند – اما محدودیت شما در تعداد گزینه های سفارشی است که می توانید اضافه کنید.

عکسها


مجموعه ویژگی های پیش فرض عکس تحت سلطه یک گالری قابل کشیدن از تصاویر کوچک تصویر قرار دارد: برای پرش سریع به عکس مورد نظر برای کار کردن ، مفید است. مانند Safari ، Photos شامل دکمه های میزان صدا و Siri در سمت راست است.در سمت چپ چند دکمه جالب وجود دارد ، از جمله یک دکمه برای پسندیدن تصویر در کتابخانه و یک کلید ویرایش: روی این ضربه بزنید و نوار لمسی کاملاً تغییر می کند. اکنون شما عملکردهای ویرایش ، ویرایش خودکار و ویرایش را دارید. مورد علاقه ما ابزار چرخش در مرکز است: برای چرخاندن تصویر به دلخواه خود ، صفحه را با انگشت بکشید. برای بازگشت به طرح پیش فرض نوار لمسی عکس ، روی «تمام» ضربه بزنید.

چگونه می توان با استفاده از Touch Bar به سرعت عکس ها را پیدا کرد


در عکسها می توانید به سرعت همه عکسهای خود را بکشید تا عکس موردنظر خود را با استفاده از نوار لمسی پیدا کنید اگر به دنبال عکس از اوایل سال 2017 هستید ، کافی است انگشت خود را بکشید تا به ابتدای سال برسید.

چگونه یک عکس را از نوار لمسی مورد علاقه خود قرار دهیم


اگر عکسی را دوست دارید می توانید فقط با ضربه زدن روی نماد قلب آن را از نوار لمسی مورد علاقه خود قرار دهید.

iTunes ، iMovie و Final Cut Pro

هنگام پخش فیلم از کنترل های نوار لمسی استفاده کنید
کنترل های نوار لمسی برای پخش ، مکث ، و همچنین Rewind و Fast Forward وجود دارد که می توانند در پخش فیلم و همچنین برای موسیقی استفاده شوند.

همچنین می توانید برای عبور از بین فیلم ها و نمایش های تلویزیونی ، صفحه نوار لمسی را بکشید این امکان را برای شما فراهم می کند تا کمی دقیق تر از استفاده از مکان نما برای یافتن یک قاب خاص باشید.همچنین می توانید زیرنویس ها را از نوار لمسی انتخاب کنید.


همانند iTunes ، برای ویرایش آسانتر می توانید از نوار لمسی برای پاک کردن ویدئو استفاده کنید.


می توانید یک عکس (یا چند عکس) از نوار لمسی بچرخانید و فقط تصاویر مورد نظر جهت چرخش را انتخاب کنید و روی نماد چرخش ضربه بزنید

نحوه ویرایش عکس با استفاده از نوار لمسی


عکسی را که می خواهید ویرایش کنید انتخاب کنید روی نماد ویرایش (نمادی که سه اسلایدر را نشان می دهد) ضربه بزنید
Navigate ، Crop ، Filters ، Adjust ، Retouch و Red-eye را انتخاب کنید
روی یکی از این گزینه ها ضربه بزنید و روی کشویی ضربه بزنید و آن را بکشید تا به جلوه مورد نظر خود برسی برای بازگشت به انتخاب ابزار دیگر ، بر روی همان نمادی ضربه بزنید که اکنون یک> در کنار آن نشان داده می شود.

maps


برنامه های پیش فرض برنامه برای Apple Maps بسیار ساده هستند. شما فقط آیکون هایی برای رستوران ها ، کافه ها ، مغازه ها و سینماها دریافت می کنید: روی یکی از اینها ضربه بزنید و Maps جستجوی مشاغل اطراف را انجام می دهد و به این توضیحات پاسخ می دهند

با وجود این که به Maps گیر می کنید ، نوار تاچ بسیار جالب تر می شود. به عنوان مثال ، هر یک از مشاغل یافت شده را در آن جستجوی اولیه انتخاب کنید ، و دکمه ای برای نمایش راهنمایی ها به آن دریافت می کنید ، همچنین با کنترل های بیشتر برای رفتن به وب سایت شرکت ، تماس بگیرید (نگران نباشید – قبل از تأیید بیشتر لازم است تماس در واقع از طریق صوتی FaceTime برقرار می شود ، بنابراین بعید است شما به طور تصادفی تماس بگیرید) ، مورد علاقه (یا نامطلوب) آن باشید ، اطلاعات بیشتری دریافت کنید و (بسیار مفید) جزئیات را به یک مخاطب ارسال کنید.

How to use MacBook Pro Touch Bar: Maps

نحوه استفاده از Touch Bar برای یافتن رستوران ها و کافه های اطراف در Maps


روی نماد رستوران یا کافه ضربه بزنید (آیکون هایی برای سینما و مغازه ها نیز وجود دارد) اگر نمادها را نمی بینید ، روی نوار جستجو در مرکز نوار لمسی ضربه بزنید
سپس می توانید با ضربه زدن روی Directions ، مسیرهای رانندگی را به سمت مکان دریافت کنید.

نحوه جستجوی آدرس در Maps با استفاده از نوار لمسی


روی نوار جستجو ضربه بزنید و مکان را تایپ کنید
پس از افزودن مکان ، می توانید مسیرهای رانندگی را بدست آورید
با ضربه زدن روی نماد قلب می توانید آن را به موارد دلخواه اضافه کنید.

Notes

نحوه شروع یادداشت جدید از نوار لمسی
پس از باز کردن یادداشت ها ، یک نماد یادداشت جدید در نوار لمسی مشاهده خواهید کرد
برای شروع نوشتن یادداشت جدید ، آن را لمس کنید

نحوه تنظیم نوار لمسی در یادداشت ها


می توانید نوارهای کنترل نوار لمسی را به نوعی تغییر دهید ، اما در حال حاضر هیچ کنترل اضافی برای افزودن وجود ندارد – بنابراین تمام کاری که شما انجام می دهید این است که کنترل ها را به اطراف منتقل کنید ، مواردی را که دوست ندارید حذف کنید (می توانید تایپ کردن را خاموش کنید) پیشنهادات اینجا) ، یا اضافه کردن فاصله بین آنها.یادداشت ها را باز کرده و View> Customize Touch Bar را انتخاب کنید.کنترل های مورد نظر خود را در موقعیت هایی که می خواهید بکشید و رها کنید.

How to customise Touch Bar in Notes

Calendar


نحوه بررسی قرارها در تقویم خود با استفاده از نوار لمسی برنامه تقویم را باز کنید
برای دیدن قرارهای امروز ، روی امروز ضربه بزنید
روی ماه آینده ضربه بزنید تا ببینید در ماه آینده چه کاری انجام می دهید و غیره
نحوه ویرایش یک رویداد در تقویم با استفاده از نوار لمسی
رویدادی را که می خواهید ویرایش کنید انتخاب کنید
می توانید تقویمی را که با آن مرتبط است تغییر دهید (اگر بیش از یک تقویم تنظیم کرده اید)
می توانید مکان را اضافه کنید
برای تغییر زمان ، روی Time ضربه بزنید
برای افزودن دعوت ، روی دعوت ضربه بزنید
متأسفانه ، ایجاد رویدادی جدید مستقیماً از Touch Bar امکان پذیر نیست.

FaceTime

نحوه پاسخگویی به تماس های تلفنی و FaceTime با Touch Bar
اگر Mac یک FaceTime یا تماس تلفنی ورودی را تشخیص دهد (در حالت دوم در یک آیفون مرتبط) نوار لمسی به طور پویا تغییر می کند
برای گرفتن تماس کافیست روی دکمه سبز پذیرش ضربه بزنید ، یا اگر علاقه ندارید قرمز را لغو کنید.

How to use Touch Bar on new MacBook Pro: Answer calls

نحوه برقراری تماس FaceTime با استفاده از Touch Bar


شروع تماس FaceTime از نوار لمسی به نوعی امکان پذیر است ، اما باید آن را تنظیم کنید تا تماس صحیح در آنجا نمایش داده شود. تا زمانی که قبلاً با FaceTime در Mac با آن شخص تماس گرفته باشید ، می توانید از نوار لمسی تماس بگیرید.

FaceTime را باز کنید و پیوندی به شخصی که اخیراً با او تماس گرفته اید در Touch Bar ظاهر می شود
متأسفانه فقط شخصی را نشان می دهد که انتخاب شده است اما شما می توانید مستقیماً از نوار لمسی خود با آن شخص تماس بگیرید ، پیام کوتاه یا ایمیل ارسال کنید
پس از شروع مکالمه FaceTime ، نوار لمسی تغییر می کند: مدت زمان مکالمه را نشان می دهد و گزینه هایی برای پایان دادن به تماس یا قطع صدا دارد.

نحوه سفارشی سازی نوار لمسی


کاملاً شهودی است که عملکردهایی را که در نوار لمسی نشان می دهند ، شخصی سازی کنید. در واقع ، این سیستم اساساً مانند Dock در macOS یا iOS کار می کند – شما فقط توابع را به پایین می کشید و بلافاصله در آنجا ظاهر می شوند. به یاد داشته باشید که این کار به صورت برنامه به برنامه انجام می شود و اپل فقط می گوید که “برخی از برنامه ها” به شما امکان می دهند نحوه عملکرد Touch Bar را شخصی سازی کنید.

پایان توضیحات تاچ بار

تفاوت دیگر در انتخاب رنگ است. برای MacBook Air می توانید رنگ های نقره ای ، خاکستری فضایی و طلایی را انتخاب کنید ، اما MacBook Pro فقط گزینه های نقره ای و خاکستری فضایی را ارائه می دهد.

به دنبال به روزرسانی ها در اوایل سال 2020 ، همه MacBook ها با Magic Keyboard اپل ارائه می شوند که دارای یک طراحی سوئیچ قیچی برای جایگزینی مکانیسم مشکل صفحه کلید پروانه است.

پردازنده در تفاوت مک بوک پرو و ایر


MacBook Air نوامبر 2020 با پردازنده های M1 اپل اجرا می شود ، و همچنین MacBook Pro 13 نوامبر 2020. همچنین 13 مدل MacBook Pro با تراشه های اینتل در اوایل سال 2020 معرفی شده است. MacBook Pro 16in در حال حاضر فقط پردازنده های اینتل را ارائه می دهد.

اپل اعلام کرده که قصد دارد کل خط تولید خود را از اینتل به پردازنده های خود منتقل کند. شما می توانید انتظار داشته باشید که این انتقال طی دو سال انجام شود. در حال حاضر تنها Mac هایی که از این تراشه های جدید بهره می برند در سطح ابتدایی هستند ، اما پردازنده ها بسیار قدرتمند هستند. در اینجا مواردی است که باید درباره انتقال اپل به پردازنده های ARM بدانید.

تفاوت مک بوک پرو و ایر در پردازنده

مک بوک ایر:

تراشه M1 با پردازنده مرکزی 8 و پردازنده گرافیکی 7 هسته ای
تراشه M1 با پردازنده مرکزی 8 و پردازنده گرافیکی 8 هسته ای


13 در MacBook Pro:

تراشه M1 با پردازنده مرکزی 8 و پردازنده گرافیکی 8 هسته ای
2.0 گیگاهرتز پردازنده چهار هسته ای 10 هسته ای i5 اینتل ، Intel Iris Plus Graphics


16in MacBook Pro:

2.6 گیگاهرتز پردازنده 6 هسته ای 9 هسته ای اینتل i7 ، AMD Radeon Pro 5300M
پردازنده 2.3 گیگاهرتزی 8 هسته ای Intel i9 ، AMD Radeon Pro 5500M

خواهید دید که هسته پردازنده گرافیکی هسته کمتری در سطح ابتدایی MacBook Air دارد ، در حالی که مک بوک ایر دیگر دارای پردازنده گرافیکی 8 هسته ای است. ما در مورد گرافیک زیر جزئیات بیشتری خواهیم داد ، و اساساً به تفاوت CPU در اینجا می پردازیم.

همچنین متوجه خواهید شد که M1 دارای پردازنده مرکزی 8 هسته ای است ، در حالی که گزینه های اینتل دارای 4 ، 6 و 8 هسته هستند. از این 8 هسته در M1 ، چهار هسته برای عملکرد و چهار هسته برای بهره وری است.

با این حال ، یک تفاوت عمده که مقایسه را دشوار می کند این واقعیت است که اپل سرعت کلاک را بیان نمی کند ، جایی که در مورد Intel شما حداقل می بینید که هر پردازنده چه مقدار گیگاهرتز ارائه می دهد.

آنچه ما می دانیم این است که تراشه های جدید M1 اپل معیارهای بسیار خوبی را مشاهده می کنند ، حتی اگر با پردازنده های فوق العاده سریع اینتل در مدل های گران قیمت مقایسه شوند. در مورد قدرتمند بودن تراشه های M1 اپل بیشتر بخوانید.

هنگامی که اپل تراشه M1 را در نوامبر سال 2020 معرفی کرد ، ادعاهای بزرگی در مورد “سریعترین هسته پردازنده جهان” با “بهترین عملکرد پردازنده جهان در هر وات” و همچنین “فن آوری های متعدد قدرتمند” و “بهبود عملکرد و کارایی” مطرح کرد.

نه تنها این ، بلکه اپل می گوید که M1 عملکرد پردازنده 3.5 برابر سریعتر نسبت به Mac های نسل قبلی ارائه می دهد. این نه تنها در مقایسه با MacBook Air از اوایل سال 2020 ، بلکه در مقایسه با مدل های قدیمی MacBook Pro نیز است.

MacBook Pro 16in برای افراد واقعاً قدرت ، پردازنده های نسل نهم اینتل را با شش یا هشت هسته ارائه می دهد. در حالی که ما نمی خواهیم پیشنهاد کنیم که 13in M1 MacBook Pro می تواند مدل 16in را بدل کند ، آیا ارزش این را دارد که قبل از خرید در حال حاضر آویزان شوید زیرا این پردازنده های نسل 9 اکنون چند سال از عمر آنها نمی گذرد ، در 15Back MacBook Pro که اپل با معرفی مدل 16in در نوامبر 2019 دیگر کار را متوقف کرد.

رم در تفاوت مک بوک پرو و ایر


همه مک بوک های M1 – Pro و Air – با پیکربندی پایه خود با 8 گیگابایت رم عرضه می شوند. گزینه ای برای ارتقا به 16 گیگابایت در محل فروش وجود دارد. این RAM بخشی از تراشه M1 است ، بنابراین هم برای CPU و هم برای GPU قابل دسترسی است. این همان چیزی است که اپل از آن به عنوان معماری حافظه واحد یا UMA یاد می کند.

این UMA مزایای عملکردی دارد ، بنابراین مهم نیست که در مدل های M1 8 گیگابایت رم وجود دارد نه 16 گیگابایت RAM که در سایر مدل های 13 اینچی MacBook Pro و مدل های 16 اینچ وجود دارد.

هر چند یک اختلاف غیرقابل انکار وجود دارد. M1 MacBooks را می توان در نقطه فروش 16 گیگابایت رم پیکربندی کرد ، مک بوک پرو 13 اینچی با پردازنده های اینتل می تواند تا 32 گیگابایت RAM را اشغال کند.

MacBook Pro بزرگتر 16 اینچی حداکثر تا 64 گیگابایت قابل پیکربندی است.

گرافیک در تفاوت مک بوک پرو و ایر


در تفاوت مک بوک پرو و ایر
با بازگشت به گرافیکی که قبلاً به آن اشاره کردیم ، با M1 MacBook Air شروع خواهیم کرد که GPU 7 هسته ای یا 8 هسته ای را ارائه می دهد.

اگر فکر می کنید احتمالاً به آن هسته GPU اضافی نیاز دارید ، فکر می کنید بهترین گزینه خرید گرانتر Air است که فضای ذخیره سازی بیشتری نیز در اختیار شما قرار می دهد. همانطور که توضیح خواهیم داد ، ممکن است MacBook Pro گزینه بهتری باشد.

دلیل اینکه MacBook Pro گزینه بهتری برای انجام کارهای فشرده گرافیکی است این است که دارای یک فن برای خنک سازی است و در نتیجه می توانید آن را کمی جلوتر فشار دهید. MacBook Air برای کارهای عادی کاملاً مناسب است ، اما چون فاقد فن است ، می توانید سرعت را کاهش دهید تا در حین فشار دادن بیش از حد گرم نشود.

اما مدل های 13 اینچی دیگر MacBook Pro با Intel Intel Iris Plus Graphics چیست؟ این ها با مدل های M1 که از راه حل گرافیکی خود اپل برخوردارند ، چگونه مقایسه می شوند. هر دو گرافیک یکپارچه هستند ، اما اپل ادعا می کند که راه حل آن “سریعترین گرافیک یکپارچه جهان در رایانه شخصی” و 2 برابر سریعتر از معادل های رایانه شخصی است.

به طور کلی در نظر گرفته می شود که اگر بهترین راه حل گرافیکی را می خواهید ، به گرافیک مجزا مانند نمونه هایی که 16B MacBook Pro (AMD Radeon Pro 5300M و AMD Radeon Pro 5500M) ارائه می دهد ، نیاز دارید.

گزینه های گرافیکی AMD بهترین گزینه در حال حاضر خواهند بود اگر به دنبال Mac قادر به گرافیک واقعا فشرده هستید ، اما هنگامی که اپل همین فناوری را برای این دستگاه به ارمغان می آورد (احتمالاً در سال 2021) ممکن است به دلیل استفاده از آن شاهد افزایش واقعی گرافیک باشیم فناوری ارائه به تعویق افتاده مبتنی بر کاشی (که ما در اینجا بحث می کنیم: گرافیک Apple Silicon).

اگر به برخی از نارضایتی های اضافی نیاز دارید ، می توانید eGPU را از طریق Thunderbolt به مدل های اینتل متصل کنید – در مورد نحوه استفاده از eGPU با Mac خود بخوانید.

با این حال ، M1 Mac ها با پردازنده گرافیکی خارجی سازگار نیستند. بخوانید: Mac های M1 از eGPU پشتیبانی نمی کنند.

MacBook Pro vs MacBook Air: Image editing

عمر باتری در تفاوت مک بوک پرو و ایر


وقتی نوبت به عمر باتری می رسد ، M1 Mac ها واقعا برجسته هستند. طبق گفته اپل ، M1 MacBook Air 18 ساعت ارائه می دهد ، در حالی که M1 MacBook Pro 20 ساعت شگفت انگیز را ارائه می دهد. این باعث می شود 10 ساعت ماندگاری باتری 2.0 گیگاهرتز MacBook Pro وحشتناک به نظر برسد – اما 10 ساعت برای گذراندن یک روز کار کافی است. (اپل 11 ساعت برای مدل 16in ادعا می کند).

این عمر باتری 20 ساعته در حال حاضر بهترین لپ تاپ است – نه فقط اپل. اپل به لطف تراشه M1 به این مهم دست می یابد که در ترکیب با مدیریت پیشرفته macOS Big Sur ، هوشمندانه کارهایی را بین هسته عملکرد و کارایی M1 تخصیص می دهد. بنابراین همه چیز بهینه شده است.

این نشان می دهد اگر ماندگاری باتری برای شما مهمترین است ، M1 Macs یک امتیاز محسوب می شود. وقتی M1 (یا همان M2 یا هر اسم دیگری که به آن می گویند) به سایر مدل های MacBook Pro می آید ، می توان انتظار ماندگاری باتری بهتر را نیز در آنجا داشت.

MacBook Pro vs MacBook Air: Speed comparisons

صفحه نمایش ها در تفاوت مک بوک پرو و ایر


یک نکته در مورد نمایشگرهای 13 اینچ باید توجه داشت. همه آنها در واقع 13.3 اینچ هستند که به صورت مورب اندازه گیری می شوند. شایعاتی وجود دارد مبنی بر اینکه یک MacBook Pro 14 اینچ می تواند در دست تولید باشد!

این نمایشگر قبلاً ناحیه ای بود که Air و Pro کاملاً متفاوت بودند و هوا تا سال 2018 نمایشگر Retina به دست نیاورد. سپس Air در سال 2019 فناوری True Tone را بدست آورد و آن را با مدل های Pro منطبق کرد. با این وجود صفحه نمایش MacBook Air به اندازه نمایشگر MacBook Pro روشن نیست ، زیرا Pro دارای روشنایی 500 نیت تا 400 Air است.

برای نمایش نهایی ، MacBook Pro 3،072×1،920 پیکسل در مقایسه با همه مدل 13in با 2،560×1،600 پیکسل ارائه می دهد. توجه داشته باشید که این هنوز 4K نیست – برای رسیدن به این که 16in باید 3840 2 2160 پیکسل را ارائه دهد. نمایشگرهای غیر اپل هستند که این را ارائه می دهند.

تمام نمایشگرهای MacBook دارای صفحه نمایش با نور پس زمینه LED با فناوری IPS هستند. شایعاتی وجود دارد مبنی بر اینکه فناوری جدید mini-LED ممکن است به زودی به نمایشگرهای Mac وارد شود ، که باید به طیف رنگی گسترده تری و همچنین نسبت کنتراست بالا ، دامنه دینامیکی بالا و موارد دیگر منجر شود. بیشتر بخوانید: شایعات جدید 16B MacBook Pro.

طبق معمول ، اپل نمایشگرهای صفحه لمسی را در مک بوک های خود ارائه نمی دهد. (بخوانید چرا ما فکر می کنیم اپل باید یک صفحه نمایش لمسی Mac ایجاد کند).

پورتها در تفاوت مک بوک پرو و ایر


لپ تاپ های جدید M1 اپل دو درگاه USB 4 ارائه می دهند که از Thunderbolt 3 نیز پشتیبانی می کنند.

مک بوک های دیگر چهار درگاه USB-C را ارائه می دهند که از Thunderbolt 3 نیز پشتیبانی می کنند.

اگر فکر می کنید تفاوت USB-C و USB 4 در چیست ، USB 4 باید 40 گیگابایت بر ثانیه را ارائه دهد ، همان چیزی است که تاندربولت 3 از قبل ارائه می دهد. USB-C 10 تا 20 گیگابایت بر ثانیه ارائه می دهد.

بنابراین در اینجا این س isال وجود دارد که واقعاً به چند پورت نیاز دارید؟ آیا اگر از یک پورت برای شارژ و دیگری از پورت برای نمایش استفاده کنید ، دو مورد برای شما کافی خواهد بود؟ اگر به موارد بیشتری نیاز دارید ، همیشه می توانید از هاب USB استفاده کنید. (به بهترین مراکز USB مراجعه کنید).

تمام لپ تاپ های Mac دارای جک هدفون هستند.

نتیجه در تفاوت مک بوک پرو و ایر

اگر قیمت پایین برای شما مهمترین است ، M1 MacBook Air بهترین گزینه است. اگر طول عمر باتری خواسته اصلی شما است ، M1 MacBook Pro بهترین سگ است. وقتی نوبت به قابلیت حمل می رسد ، مک بوک ایر .

اگر کمی به انرژی بیشتری نیاز دارید ، M1 MacBook Pro انتخاب بهتری نسبت به Air است ، بیشتر به این دلیل که دارای یک فن است بنابراین باید بتوانید کمی بیشتر آن را فشار دهید.

اما اگر واقعاً به حداکثر قدرت احتیاج دارید ، MacBook Pro 16in هنوز هم گزینه ای برای کسانی است که به انرژی زیادی از جمله کارت گرافیک اختصاصی و ویژگی هایی مانند چهار پورت USB-C نیاز دارند.

نسخه 2.0 گیگاهرتزی MacBook Pro هنوز یک گزینه عالی است ، اما از زمان ورود M1 بسیار گران به نظر می رسد ، درصورتی که بتوانید با هزینه کمتری دستگاهی مناسب تهیه کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

به بالای صفحه بردن